Přihlásit se  \/ 
x
x

Konopí je rostlina, která blahodárně působí na naši pokožku, pleť i vlasy. Často se proto využívá jako součást pleťových či tělových krémů, čistící kosmetiky, vlasových šamponů a balzámů nebo sprchových gelů. Jaké pozitivní účinky konopí přináší? A jaká konopná kosmetika je v současnosti dostupná na našem trhu?

Zázračný konopný olej

Základem většiny produktů vlasové kosmetiky je konopný olej, který obsahuje cenné omega-6 a omega-3 mastné kyseliny v poměru, který je v souladu s naším tělem. Dále je bohatý na vitamíny A, B, C, D a E, najdete v něm také vápník, hořčík, železo nebo draslík. Obsahuje i protizánětlivou látku kanabinoid kanabidiol. Konopný olej pomáhá posilovat obranyschopnost organismu, je účinný na alergie či ekzémy. Vaši imunitu také skvěle posílí chlorella, mladý ječmen a další přírodní doplňky.

Pokud vás trápí problémy s vlasy, můžete vyzkoušet samotný konopný olej na vnitřní i vnější užívání. Připravte si z něj například zábal na suché konečky vlasů nebo na vlasovou pokožku. Mezi další známé oleje patří meruňkový olej, olej z vlašských ořechů nebo rakytníkový olej. I tyto oleje velmi všestranně využijete.

Dalším zajímavým konopným produktem je konopný protein. Jedná se o velmi kvalitní bílkovinu, která podporuje detoxikaci a růst svalové hmoty. Opět ji můžete zakoupit samotnou (k vnitřnímu užívání), zároveň je také součástí vlasové kosmetiky.

Speciální konopná kosmetika na vlasy

Asi nejznámějším výrobcem konopné kosmetiky je Cannaderm. Jeho šampony, balzámy a séra kombinují účinky konopí a dalších přírodních látek. Pokud s konopnou kosmetikou teprve začínáte, vyzkoušejte například šampon pro normální a mastné či suché a poškozené vlasy. Oba šampony obsahují čistý konopný olej a výtažek z grapefruitu. Jsou šetrné k vlasové pokožce, odstraňují nečistoty a obnovují přirozenou rovnováhu. Po umytí vlasů se doporučuje nanést vlasový balzám. Všechny tyto produkty můžete aktuálně zakoupit v obchodě Dobré-zdraví.cz - zdravá výživa.

Konopná kosmetika také řeší problémy s lupy, zarudnutí či svědění vlasové pokožky. Zaměřuje se i na padání vlasů a podporu jejich růstu. V nabídce výrobce Cannaderm tak najdete stimulační séra s konopným proteinem a kofeinem nebo stimulační šampony.

Kvalitní vlasová kosmetika značky Cannaderm rozhodně stojí za vyzkoušení. Určitě si ji oblíbíte nejen pro pozitivní účinky, ale také pro její příjemnou vůni. Je vhodná i pro dlouhodobé použití. Pokud chcete zlepšit kvalitu svých vlasů, nehtů či pokožky, můžete si ke konzumaci zakoupit i konopné semínko.

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění. Tým portálu padanivlasu.info.