Přihlásit se  \/ 
x
x

Moderní doba s sebou přinesla možnosti, o kterých se mohlo našim babičkám jen zdát. Vlasová kosmetika je dostupná prakticky všem a už za pár stovek si můžete dopřát kůru, za kterou budou vaše vlasy více než vděčné.

Padání vlasů jako důsledek nekvalitní kosmetiky

Vyplatí se připlatit si, nebo můžete v tomto ohledu šetřit napjatý rodinný rozpočet? Odpověď je zcela nasnadě, ani na vlasové kosmetice by se nemělo příliš šetřit. Raději byste si měli koupit kvalitnější výrobek ve větším balení, které vydrží déle, než se smutkem v duši pozorovat v zrcadle následky padání vlasů, které mohou pošramotit nejen naše sebevědomí.

Dražší prostředky vlasové kosmetiky rozhodně nejsou od věci a i zde jde velice často ruku v ruce cena a kvalita. Některé levnější vlasové přípravky mohou být přímo zodpovědné za padání vlasů, neboť obsahují vzhledem ke své cenové relaci větší množství alkoholu nebo chloridu sodného.

Fénujte jen málo, češte opatrně

Raději používejte jeden druh opravdu kvalitní kosmetiky, než několik těch levnějších kousků. Můžete totiž své vlasy takzvaně přehltit a váš vlasový porost nebude moci pro přehršel stylingových přípravků "dýchat". A pokud je to možné, nepřeháníme to ani s fénem nebo žehlením a používejte k rozčesávání vlasů řídký hřeben. I takové zdánlivé drobnosti totiž mohou přispět k procesu padání vlasů v míře větší než malé.

Pokud chceme prospět svým vlasům a zabránit jejich padání, měli bychom také přibližně jednou za půl roku obměnit značku vlasové kosmetiky. Alespoň to doporučují odborníci na slovo vzatí.

A nezapomínejte, nekvalitní (a v podstatě můžeme dát rovnítko s výrazem levný) šampon nebo lak může vlasy leda vysoušet, zeslabovat a neúměrně zatěžovat. Kvalitní přípravky naopak dodají vlasům zdravý lesk a vzhled, a to nejen navenek.

Doporučujeme: Zásaditá kosmetika LUBANA - luxusní řada přírodní kosmetiky s pH 7,6 opatřena energií Květ života

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění. Tým portálu padanivlasu.info.