Přihlásit se  \/ 
x
x

Barvení vlasů je samozřejmě otázkou, která je v dnešní společnosti velice aktuální. Velké procento lidí si nechává barvit vlasy, až už kvůli modním trendům, anebo prostě proto, že jim začaly rašit šediny.

Padání vlasů není jediným následkem

Bohužel však ale menší procento lidí tuší, že si častým barvením vlasů zadělává na zdravotní problémy, které mohou být spojeny s vypadáváním vlasů. Ano, je to tak. Padání vlasů totiž nezpůsobují jen stres, špatná životospráva, genetické předpoklady nebo nejrůznější nemoci, do jisté míry za to může i příliš přehnaná péče o ně, související jednak s častým mytím, druhak zase například s přehnaným barvením vlasů.

Prakticky každá barva na vlasy obsahuje menší nebo větší množství amoniaku, který ve vlasech likvidují jejich přirozený pigment a pomalu je tak likviduje.  I když se na trhu vyskytují barvy na vlasy bez amoniaku, které mají na padání vlasů samozřejmě poněkud menší vliv, jsou bohužel až neúměrně drahé a většina lidí si je prostě nebude ochotna koupit v konkurenci levnějších barev.

Barva na vlasy? Všeho s mírou!

Až do poloviny 19. století byly vlasy barveny přírodními látkami, jako je například henna. Začátek dvacátého století s sebou přinesl také trvalou (oxidační) barvu, díky které se mohla bruneta stát velmi snadno blondýnou a podobně.Varovnými signály, které naznačují, že to s barvením vlasů trochu přeháníte, jsou zcela evidentní. Pálí vás při barvení kůže, často ještě několik dnů po aplikaci barvy? Barva se už nechce chytit? V tom případě ja pak radno dopřát vlasům trochu oddechu. Občasná vitamínová kůra prospěje i jako prevence před častým padáním vlasů, které v mladším věku může poukazovat i na hrozbu závažnějších zdravotních problémů.

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění. Tým portálu padanivlasu.info.