Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Jsou vaše vlasy zplihlé, krepaté nebo dokonce nebývale často vypadávají, a to třeba i v mladistvém věku? Trápí vás padání vlasů? Pokud si je příliš často barvíte, je problém asi jasný. Ale kvalitu vlasů může ovlivnit i celá řada jiných faktorů, včetně genetické výbavy, nadměrného stresu ve škole či v zaměstnání nebo jen prostý nedostatek vitamínů.

Stejně jako u ostatních částí našeho těla, bez dostatku potřebných vitamínů přichází zdravotní trable. Nejinak je tomu v případě vlasů, kteřé vyžadují zejména vitamíny skupiny B, ale také některé stopové prvky, jako je zinek či měď, kterých je v naší stravě stabilně velký nedostatek.

Vitamíny proti padání vlasů

A jaké vitamíny vlastně naše vlasy potřebují pro zdravý růst a vývoj? Hovořit můžeme o takzvané kyselině panthotenové (vitamín B5), paraaminobenzoové kyselině (PABA), kyselině listové (vitamín B9) a biotinu (vitamín H).

Kyselinu listovou hledejme například v listové zelenině (špenát nebo brokolice), nebo také játra a kvasnice. Ovšem pozor, tepelnou úpravou těchto pochutin ztratíme prakticky celou zásobu kyseliny listové, pokud je to tedy možné, občas si dopřejme alespoň listovou zeleninu v syrové podobě.

Nedostatek kyseliny panthotenové je velmi vzácný, najdeme jej totiž v poměrně velkém množství potravin, jako je maso takřka všech zvířat, vnitřnosti a samozřejmě luštěniny spolu s celozrnným pečivem a nejrůznějšími cereáliemi.

Biotin neboli vitamín H je součástí většiny živých buněk, slouží jako zdroj pro stavební materiál celého těla a také jako cenná zásoba buněčné energie. Kde jej najdeme? Jmenujme hlavně vaječné žloutky, mléko, kvasnice nebo vnitřnosti (zejména játra a ledviny).

Vezměme také prosím v úvahu, že šediny nejsou nemoc, nýbrž jen estetický problém. Jsou zaviněny vyšším věkem tělesné schránky a nikdo se jim nevyhne. Dočasně se jich ale můžeme zbavit tím, že si vlasy nabarvíme.

Jde i o kvalitní potraviny a omezení stresu

Také potraviny že ještě našim vlasům prospívají? Jde zejména o přírodní rýži, nejrůznější semena (například dýně, klidně i máčené v čokoládě pro lepší chuť) a samozřejmě ořechy, které podpoří i naši paměť, neboť mají na šedou kůru mozkovou přímo blahodárný účinek.

Vlasy však můžeme ztrácet i díky mechanickému namáhání (česání nebo časté stahování do culíku) a příliš častým mytím vlasů lacinými šampony. A dost možná je za tím i stres. Nebojte se proto jednou za čas pořádně zasmát a neberte život tak vážně!

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení provozovatele portálu padanivlasu.info, kterým je společnost PHK MARKETING s.r.o.
Tým portálu padanivlasu.info.

padání vlasů

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: phkmedia(zavinac)gmail.com