Přihlásit se  \/ 
x
x

Padání vlasů není jen problémem důchodového věku, mnohdy totiž postihuje i poměrně mladé lidi. Důvodů je relativně hodně. Životospráva, genetická výbava, nedostatek živin nebo naopak přílišné množství slunečního svitu. Do špatné životosprávy určitě můžeme zařadit nadměrné kouření a pití alkoholu. Kardinální otázka ale zní, zda se tohle projevuje i na řídnutí vlasového porostu?

Padání vlasů a alkohol

U démona jménem alkohol samozřejmě platí všeho s mírou. Nadměrné pití alkoholu však alopecii neboli řídnutí vlasů podle odborníků přímo nezpůsobuje. Působení alkoholu ale napomůže řádění volných radikálů v organismu, což ovlivní celý systém lidského těla, v neposlední řadě i kvalitu vlasové pokožky, pro kterou je podstatný i zdravý trávicí systém. Díky alkoholu nejvíce trpí játra a ledviny, pokud si tyto orgány nenávratně poškodíme, projeví se to pochopitelně i jinde. Vrásky na čele nám tedy alkohol m§že způsobit tím, že se padání vlasů zhorší.

Samozřejmě je rozdíl i mezi tvrdým alkoholem a například pivem či vínem, které může být do jisté míry zdraví velmi prospěšné. Navíc, pokud máme genetické predispozice, můžeme vše včas korigovat. Nadměrnému vypadávání vlasů, které trápí takřka až polovinu naší populace (z různých důvodů mnohem častěji muže než ženy), lze účinně předejít zvýšeným příjmem železa, zinku nebo vitamínů skupiny B. Takže alkohol nemusí být nutně tím jediným faktorem, který naše postupné plešatění vyvolává...

Vypadávání vlasů a kouření

Cigarety jsou v tomto případě mnohem větší nepřítel vlasového porostu než lahve s (hlavně tvrdým) alkoholem. Podle posledních lékařských studií způsobuje vypadávání vlasů dokonce i nadměrné kouření. Že nevěříte? Nadměrné kouření omezuje prokrvování určitých částí těla, mezi které patří i kůže na hlavě a tkáně, z nichž vlasy vyrůstají, tedy vlasové folikuly.

Kromě jiného, pravidelným kouřením zestárne vaše pleť a vlasy mohou rychleji zešednout. Kouření zkrátka bujnému vlasovému porostu vůbec neprospívá, ale příčina alopecie může být i v mnoha jiných věcech. Rozhodně však neuškodí, když nadměrné holdování tvrdému alkoholu a vdechování dalších a dalších škodlivin produkce tabákového průmyslu do budoucna omezíme.

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění. Tým portálu padanivlasu.info.