Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání

Padání vlasů a stres

Napsal(a) 

Dobrý den, je mi 46 let, prožila jsem velký stres a asi 2-3 měsíce mi extrémě padají vlasy, jsou místečka kde již skoro žádné nemám (tvoří se mi kouty). Také se mi nadměrně tvoří lupy, vlasovou pokožku mám celou pokrytou i většími šupinkami. Na kožním jsem, dostala silné kortikoidy, po kterých je to lepší, ale padání neustává. Asi půl roku neberu antikoncepci, nevím jestli i tohle na to může mít vliv. V některých odpovědích doporučejete vlasovou diagnostiku, kam se mám prosím obrátit?

 

padání vlasů .info

To co popisujete vypadá na lokální alopecii, ta je z velké míry zapříčiněna nadměrným stresem většinou však v kombinaci s dalšími faktory. Vzhledem k tomu, že máte další problematiku (větší šupiny) může se jednat o seboroickou dermatitidu, a ta může být právě jedna z dalších příčin padání vlasů a tvoření mastných lupů. Dalším vlivem je vysazení hormonální antikoncepce. Toto vše se dá řešit, ale netroufnu si nasadit nějaký proces aniž bych vás vyšetřila a viděla nejen stav pokožky, ale i stav kořínků. Kortikoidy nejsou ideálním řešením.

Upozornění

Portál padanivlasu.info obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení provozovatele portálu padanivlasu.info, kterým je společnost PHK MARKETING s.r.o.
Tým portálu padanivlasu.info.

padání vlasů

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: phkmedia(zavinac)gmail.com